Polis viral Haberları ‘doğruladı’ ve Kharghar’ın ödül törenine acele etme olasılığını dışladı

yasemin

Member
Navi Mumbai: Perşembe günü Navi Mumbai Polisi, sosyal medyada viral Haberları doğruladıklarını iddia etti ve Pazar günü Kharghar Corporate Park’ta Maharashtra Bhushan ödül töreni sırasında meydana gelen ve kaosa yol açan insanların sıcak çarpması geçirdiği sırada bir izdiham olduğu iddialarını reddetti.

HT resmi

16 Mart’taki olayda şimdiye kadar 14 kişi sıcak çarpmasından öldü. Polise göre olay yerinde itiş kakış oldu ama izdiham olmadı. Bazı katılımcıların susuzluktan çoktan bayıldığını ve mekanda kafa karışıklığına ve kaosa neden olduğunu söylediler.

“Ortaya çıkan Haberlar aynı olaydan. Ancak izdiham değiller. Bu alan aşırı kalabalıktı ve bu da insanların itilip birbirine takılmasına neden oluyordu. Navi Mumbai Polis Komiseri Milind Bharambe, muhtemelen yorgunluktan yere yatan kadınlar oldu ve hatta bazıları bayılmış olabilir, ancak bu kesinlikle acele değildi” dedi.

“Ayrıca otopsi raporlarında ölümlerin halsizlik ve susuzluktan olduğu belirtiliyor. Bir kaza sonucu ölüm vakası kaydedildi ve biz bunu soruşturuyoruz” diye ekledi Bharambe.

Bu arada ölen 14 kişiden biri olan Meenakshi Mestry’nin kardeşi Sunil Mestry, bir Haberda kız kardeşinin kimliğini tespit etti ve polisin olayı düzenleyen suo moto’ya neden baskı yapmadığını sordu.

“Videoda, düşen ve muhtemelen bilinçsiz olan ve birçok kişinin üzerinde yürüdüğü kız kardeşimi net bir şekilde görebiliyorum. Kesinlikle yaralanmış olabilir ve eğer gerçekten durum buysa, otopsi neden sadece susuzluktan ölümden bahsediyor? Kız kardeşim için adalet istiyorum. Sunil, oraya ölmek için değil, bağlılığı için gitti” dedi.

HT tarafından düzenlenen otopsi raporu, Mestry’nin ölümünü “aterosklerotik kalp hastalığı ile güneş çarpması vakasında dehidrasyona bağlı akut böbrek yetmezliği” olarak onaylıyor.

“Çukurlardan veya başka sebeplerden trafik kazası meydana gelirse, yolu yapan müteahhit tutanak tutulacak ve sorgulanacak. Bu durumda neden etkinliğin organizatörüne danışılmıyor? Devlet ihaleyi birine vermiş olmalı. Milyonlarca rupi neye harcandı? Sadece sahnede ve VIP’ler için barınakta mı? Bunların araştırılması gerekiyor” diyen Sunil, “Ölümün güneş çarpmasından kaynaklanmış olabileceğine katılıyorum, ancak neden fiziksel bir yaralanmadan söz edilmiyor?”