Odisha Meclis Başkanı, kabine değişikliği heyecanı üzerine iki bakan istifa etti

yasemin

Member
Odisha Meclisi başkanı Bikram Keshari Arukha ve diğer iki eyalet bakanı Cuma günü istifa etti.

Arukha geçen yıl haziran ayında sözcü olarak atanmıştı. (Bikram Keshari Arukha | Facebook)

Bu gelişme, Başbakan Naveen Patnaik’in bir kabine değişikliği düşündüğü yönündeki spekülasyonlardan kaynaklanıyor.

İstifa eden iki Devlet Bakanı Samir Ranjan Dash (Okul ve Kitlesel Eğitim) ve Srikant Sahu’dur (İşgücü).

Ayrıca okuyun: Naveen Patnaik, “BJD 2024’te tek başına görünecek ve muhalefet cephesinin bir parçası olmayacak” diyor.

Arukha istifa mektubunu sunduktan sonra istifa nedeni olarak kişisel nedenleri gösterdi.

Geçen yıl haziran ayında sözcü olarak atanan Arukha, “Partimin bana verdiği her sorumluluğu her zaman yerine getirdim ve gelecekte de taşımaya devam edeceğim. Parti veya hükümet tarafından bana verilen her türlü sorumluluğu yerine getireceğim. İstifamı Başkan Yardımcılığına ilettim.”

İstifa ettikten sonra hem Dash hem de Sahu, partinin kendilerine verdiği tüm sorumlulukları üstleneceklerini söylediler.

CM Patnaik şu anda eyalet başkentinde ve Pazar günü eyaletine dönecek.

Geçen yıl Haziran ayında Patnaik, 20 bakanın tamamının istifa etmesinden sonra kabinede büyük bir değişiklik yaptı.

Son değişiklikte bakanlar Dibya Shankar Mishra, Arun Sahoo ve Pratap Jena kabineden çıkarıldı.